• Total Angle Grinder 900W 4" TG10910056-8
    Model Number: TG10910056-8
    143,500 Tsh
    About this item
    Specifications
    • voltage:220-240v~50/60hz
    • input power:900w
    • no-load speed:12000rpm disc
    • diameter:100mm / 4" spindle
    • thread:m10
    • with 1pcs auxiliary handle
    • packed by color box
    Product Description
    Specifications
    • voltage:220-240v~50/60hz
    • input power:900w
    • no-load speed:12000rpm disc
    • diameter:100mm / 4" spindle
    • thread:m10
    • with 1pcs auxiliary handle
    • packed by color box
    Eligible for Cash on Delivery
    Easy Returns and Exchanges
    Get EFD receipt ( You will receive TRA receipt)
    Delivered Tomorrow, May. 15
    Payment methods
    Cash on Delivery
    Lipa kwa Cash
    Credit cards & Debit cards
    Tekengebied 1
    Mobile money
    100% secure payments guaranteed by