• Total Angle Polisher 1400W TP1141806
    Model Number: TP1141806
    319,000 Tsh
    About this item
    Specifications:
    • Model no: TP1141806
    • Voltage: 220V - 240V ~ 50/60Hz
    • Input Power: 1400W
    • No-load speed: 900-3800RPM
    • Polishing pad diameter: 180mm (7")
    • Durable aluminium gear box
    • With 1pcs polishing pad
    • With 1pcs polishing bonnet
    • Packed by color box
    Product Description
    Specifications:
    • Model no: TP1141806
    • Input Power: 1400W
    • No-load speed: 900-3800RPM
    • Durable aluminium gear box
    • With 1pcs polishing pad
    • With 1pcs polishing bonnet
    • Packed by color box
    Eligible for Cash on Delivery
    Easy Returns and Exchanges
    Get EFD receipt ( You will receive TRA receipt)
    Delivered Tomorrow, May. 15
    Payment methods
    Cash on Delivery
    Lipa kwa Cash
    Credit cards & Debit cards
    Tekengebied 1
    Mobile money
    100% secure payments guaranteed by