• Total Concrete Cutter Power Cutter 2800W TPC9203556
    Model Number: TPC9203556
    FREE Delivery
    1,534,000 Tsh
    About this item
    Specifications:
    • Voltage:220-240v~50/60hz Input
    • Power:2800w
    • Blade Size:355mmx25.4mm No-Load
    • Speed:4800rpm Max.Cutting
    • Depth:120mm
    • With 1 Set Of Extra Carbon Brushes
    • With 1pcs 355mm Cutting Disc
    • With 1pcs 5m Water Pipe
    • Packed By Carton Box
    Product Description
    Specifications:
    • Power:2800w
    • Speed:4800rpm Max.Cutting
    • Depth:120mm
    • With 1pcs 355mm Cutting Disc
    • With 1pcs 5m Water Pipe
    • Packed By Carton Box
    Eligible for Cash on Delivery
    Easy Returns and Exchanges
    Get EFD receipt ( You will receive TRA receipt)
    Delivered Today, May. 14
    Payment methods
    Cash on Delivery
    Lipa kwa Cash
    Credit cards & Debit cards
    Tekengebied 1
    Mobile money
    100% secure payments guaranteed by