• Ingco High Pressure Washer 2600PSI HPWR28008
    Model Number: HPWR28008
    FREE Delivery
    1,265,000 Tsh
    About this item
    Specification:
    • Voltage:220-240V~50Hz
    • Copper pump
    • Copper wire induction motor
    • Input power:2800W
    • Max Pressure:180Bar (2600PSI)
    • Flow rate:7.3L/min
    • Auto stop system
    • 1pcs soap bottle
    • 1 set metal spray gun
    • 5m high-pressure hose(steel wired)
    • Packed by color box
    Product Description
    Specification:
    • Voltage:220-240V~50Hz
    • Copper pump
    • Copper wire induction motor
    • Input power:2800W
    • Flow rate:7.3L/min
    • Auto stop system
    • 1pcs soap bottle
    • 1 set metal spray gun
    • Packed by color box
    Eligible for Cash on Delivery
    Easy Returns and Exchanges
    Get EFD receipt ( You will receive TRA receipt)
    Delivered Tomorrow, May. 14
    Payment methods
    Cash on Delivery
    Lipa kwa Cash
    Credit cards & Debit cards
    Tekengebied 1
    Mobile money
    100% secure payments guaranteed by