• Total Circular Saw 1400W TS1141856
    Model Number: TS1141856
    303,000 Tsh
    About this item
    Specifications:
    • Input Power : 1400W
    • No-load speed: 4800/min
    • Max cutting capacity: 45 Degree :44mm / 90 Degree:65mm
    • Diameter of blade: 185mm x 20mm / 7"
    • Voltage: 220-240V~50/60Hz
    • Adjustable cutting depth
    • Adjustable bevel cutting with 1pc 185mm blade
    Product Description
    Specifications:
    • Input Power : 1400W
    • No-load speed: 4800/min
    • Voltage: 220-240V~50/60Hz
    • Adjustable cutting depth
    Eligible for Cash on Delivery
    Easy Returns and Exchanges
    Get EFD receipt ( You will receive TRA receipt)
    Delivered Tomorrow, May. 15
    Payment methods
    Cash on Delivery
    Lipa kwa Cash
    Credit cards & Debit cards
    Tekengebied 1
    Mobile money
    100% secure payments guaranteed by